Sd.Kfz. 251/9: m.SPW. (7,5 cm K) "Stummel"
Felhasznált jármű változatok: C,D
Az Sd.Kfz. 251-es 75 mm-es KwK 37-es rövid csövű (L/24) löveggel felfegyverzett változata. Feladata a gyalogság közvetlen tűztámogatása volt. 1942. márciusában bízták meg a Büssing-NAG céget a KwK 37-es löveg Sd.Kfz. 251-es-be való beépítésével. A cég két prototípust küldött az orosz frontra csapatpróbák elvégzése céljából. Mivel a próbák sikerrel zárultak elkezdték a jármű gyártását és rendszerbe állítását. A 75 mm-es löveg a féllánctalpasba való beszerelés után új nevet kapott: K51 (Sf). A jármű közkeletű, a katonák által használt neve "Stummel", azaz "tuskó" volt. A személyzet 3 főből állt. Kiegészítő fegyverzetként egy MG 34 v. MG 42-es géppuska szolgált. A fő fegyverzet lőszer javadalmazása 52 darab 75 mm-es gránátból és 2010 darab 7,92 mm lőszerből állt.
Sd.Kfz. 251/10 m.SPW. (3,7 cm Pak)
Felhasznált jármű változatok: A,B,C,D
Az Sd.Kfz. 251-es 37 mm-es PaK 35/36-es (L/45) páncéltörő löveggel felfegyverzett változata.
A jármű fő feladata a gépesített lövész/páncélgránátos egységek páncélosok elleni védelmének biztosítása. Először 1940-ben tűnt fel a harcmezőn, mint a szakaszvezetők parancsnoki járműveként. Gyártását azonban 1943-ban abba hagyták, mivel tűzereje már nem bizonyult elegendőnek. A löveget különféle lövegpajzs típusokkal látták el. Néhány példányt a 28 mm-es s.Pz.B. 41 típusú nehéz páncéltörő puskával szereltek fel. A jármű személyzete 5 fős volt. Lőszer-javadalmazása 168 darab 37 mm-es lövedékből állt.
Sd.Kfz. 251/11 m.Fernsprech Pz.Wg.
Felhasznált jármű változatok: C
Az Sd.Kfz. 251-es telefon kábel-fektető változata. Ezt a járművet a harcoló egységek és a parancsnokság közötti telefon kapcsolat megteremtéséhez használták. Azért volt szükség egy páncélozott járműre ehhez, mivel ezek a kábelfektető műszaki alakulatok általában a fronthoz közel, az ellenséges fegyverek tűzének közepette tevékenykedtek. 1942. január 16-án rendelték el a jármű kifejlesztését és az első példányokat még ugyanennek az évnek augusztusában szállították le. A járműre három kábeldob tartót szereltek: egyet a jármű elejére, kettőt a belsejébe. A személyzet hosszú horgászbot-szerű rudakkal igazgatták a kábeleket miközben a jármű lassan haladt előre. (Egyébként az Sd.Kfz. 250/2-es is hasonló feladatokat látott el.). A járműhöz 5 fős személyzet tartozott.
Sd.Kfz. 251/12 m.Messtr.u.Geräte Pz.Wg.
Felhasznált jármű változatok: B,C
Az Sd.Kfz. 251-es tüzérségi megfigyelő változata. A feladata a (saját/baráti) tüzérségi tűz megfigyelése és a cél koordináták valamint a lőelemek pontosítása volt. Fejlesztését 1939. szeptember 1-én rendelték meg és az első járműveket 1942. tavaszán vehették át. A jármű felszereltségéhez hozzátartozott egy teodolit ("scherenfernrohr"), egy szögbemérő műszer ("Winkelmessgeraet") valamint egy FuG 8-as rádió keretantennával. A féllánctalpast és műszereit összesen 6 fő kezelte.
Sd.Kfz. 251/13 m.Schallaufn.Pz.Wg.
Felhasznált jármű változatok: C
Az Sd.Kfz. 251-es különleges megfigyelő/"hangbemérő" változata, amely az ellenséges tüzérségi tűz hangjának rögzítéséhez és vizsgálatához szükséges eszközökkel volt felszerelve. (Feltehetőleg ez alapján kívánták az ellenséges üteget bemérni.). Erről a változatról nagyon keveset lehet tudni; létezését is csak egy 1943-as vasúti szállítólevél tanúsítja.
Sd.Kfz. 251/14 m Schallausw.Pz Wg.
Felhasznált jármű változatok: C
Ez is az előzőhöz hasonló különleges Sd.Kfz. 251-es megfigyelő/"hangbemérő" változat, amelyet az ellenséges tüzérségi tűz hangjának rögzítéséhez és beméréséhez használtak. Szintén egy nagyon titokzatos változat, kevés információ van róla. Létezését is csak a már említett 1943-as vasúti szállítólevél tanúsítja. A szóban forgó szállítólevél szerint a jármű magassága 2500 mm volt, ami eltér a hagyományos kialakítású 251-esek magasságától. (Kb. csak is ennyi konkrétumot lehet róla tudni.)
Sd.Kfz. 251/15 m.Lichtausw.Pz.Wg.
Felhasznált jármű változatok: C
Az Sd.Kfz. 251-es különleges tüzérségi torkolattűz megfigyelő változata. Valószínűleg ez előző két változathoz hasonlóan az ellenséges ütegek beméréséhez használták. Nagyon kevés információ van róla.
Sd.Kfz. 251/16: mittlerer Flammpanzerwagen
Felhasznált jármű változatok: C,D
Az Sd.Kfz. 251-es lángszórókkal felfegyverzett változata. Feltehetőleg 1943 januárjában tünt fel először a harcmezőkön. Fegyverzete két 14 mm-es lángszóróból állt, amelyet a jármű két oldalára helyeztek el úgy, hogy 160 fokos szögtartományban tüzelhessenek vele. A jármű hátsó részébe két darab 700 literes benzintartályt helyeztek el a lángszórók "táplálására". Ez azonban azzal járt, hogy a jármű hátsó ajtaját véglegesen le kellett hegeszteni, így az 5 fős személyzet a jármű nyitott tetején át "közlekedett". Az összesen 1400 literes muníció 80, egyenként 2 másod perces, 35 méter hosszúságú tűzcsapás végre hajtására volt elegendő. A két 14 mm-es lángszóró mellett az első szériás járművet felszerelték egy kisebb lángvetővel is (módosított Flammenwerfer 41-vel) amelyhez egy tíz méteres tömlő tartozott így a járművön kívül is lehetett alkalmazni. A személyzet tagjai általában hő- és tűzálló védőöltözéket viseltek. A jármű fegyverzetéhez egy MG 42-es géppuska is hozzá tartozott. A Sd.Kfz. 251/16-osokat rendszerint 6 járműves szakaszokba szervezték. Minden szakaszhoz tartozott 3 benzinszállító teherautó, amelyek egész rakományukat leadva kétszer tudták a teljes szakaszt feltölteni munícióval. A mittlerer Flammpanzerwagen nagyon is hatékonyak bizonyult elsősorban az ellenséges erődítésekkel és gyalogsággal szemben, melyek rettegték a jármű tűzerejét.
Sd.Kfz. 251/17 m.SPW. (2 cm)
Felhasznált jármű változatok: C
Az Sd.Kfz. 251-es 20 mm-es FlaK 30-as vagy FlaK 38-as légvédelmi löveggel felfegyverzett változata. Az első ilyen kialakítású járművek 1943-ban kerültek a frontra. A légvédelmi löveg (FlaK) a jármű közepén elhelyezett talapzatra erősítették. A háború későbbi szakaszában 10 járművet úgy alakítottak át, hogy oldalait lehajthatóvá tették ezzel is növelve löveg kilövési szögét.
Sd.Kfz. 251/18 mittlerer Beobachtunspanzerwagen
Felhasznált jármű változatok: C,D(?)
Az Sd.Kfz. 251-es tüzérségi megfigyelő és parancsnoki változata. A járművet a Sd.Kfz. 251/6-os leváltására fejlesztették ki. A jármű kommunikációs rendszere egy FuG5 és egy FuG12 rádióból állt.
Sd.Kfz. 251/19 mittlerer Fernsprech-Betriebspanzerwagen
Felhasznált jármű változatok: D(?)
Az Sd.Kfz. 251-es mozgó telefonállomásként üzemelő változata. Általában Sd.Kfz. 251/11-essel együtt használták a Wehrmacht híradós alakulatainál.
Sd.Kfz. 251/20 m.SPW. zur Gefechtsfeld-beleuchtung (UHU)
Felhasznált jármű változatok: D
Az Sd.Kfz. 251-es 60 cm átmérőjű infra-reflektorral felszerelt változata. A jármű az UHU éjjellátó és irányzó rendszer részét képezte, amelyet Párduc harckocsikra szereltek. A ezekre a járművekre azért volt szükség, mivel az UHU egy passzív infravörös éjjellátó rendszer volt, így szükséges volt egy erős infravörös fényforrásra, amelynek visszavert infra-fényét a Párducokra szerelt éjjellátó készülék látható képpé alakított. Egy Sd.Kfz. 251/20-as és 6 Párduc alkotott egy Karvaly. A reflektor ható távolsága 1-1,5 km volt. Habár a jármű a harckocsik mellett csupán támogató szerepet kapott, mégis felszerelték mind a vezető helyét, mid a géppuskát a megfelelő éjellátó eszközökkel így képessé vált az önálló harci tevékenység folytatására. A Sd.Kfz. 251/20-as személyzete 4 főből állt. Összesen mintegy 60 példány épült ezekből a féllánctalpasokból 1944. folyamán. A Karvaly-csoportok elkönyvelhettek egy-két sikeres bevetést, de ez a háború menetén akkor már mit sem változtatott.