Post by Winston Churchill on Dec 13, 2008 20:08:25 GMT 2
Az elõtörténetekrõl:
A játék megkezdése elõtt minden játékosnak el kell készíteni az általa megálmodott karakter elõtörténetét. Amíg az elõtörténetet az adminisztrátorok, illetve általános moderátorok közül valaki el nem bírálta, addig a játékot nem lehet megkezdeni. Az elõtörténetek megírásakor kérdezzetek rá, hogy milyen dátumot írunk! Kérem ennek függvényében írjatok.
A karakternek a II: Világháború világához és realitásához szorosan kötõdnie kell. A saját kitalálású lényeket, világokat, technikákat nem áll módunkban elfogadni. A moderátoroknak mindenkor jogukban áll megkérdõjelezni vagy érvényeleníteni ezeket a játékos által kitalált elemeket, ha a Vezérkar tagjai ezt indokoltnak tartják.
A más kitalált világokból való elemek, fajok, technikák átültetését nem engedélyezzük. Ez azt jelenti, hogy a játékban nem szerepelhetnek Harry Potterek, Gandalfok, dragonball-ok, hobbitok, nincs Föderációs Flotta és nincs Halálcsillag sem.
Az elõtörténet kötelezõ érvényû formai elemei a következõk:
Név:
Nemzetiség:
Kor:
Nem:
Születési hely:
Rang:
Rend avagy kaszt:
Felszerelés:
Beszélt nyelv(ek):
Elõtörténet:
A kategóriák magától értetõdõek. A rend a karakter foglalkozásának meghatározása. Ilyen például a támogató lövész, orvos, kém, tecnikus, kommunikációs stb.
Egy karakternek lehet több rendje is.
A Rangról annyit kell mondanom hogy a vezérkar az elõtörténet igényességének, fantáziadússágának, formai rendszerének függvényében fogja meghatározni a karakter rangját. A vezérkar döntése nem vitatéma.
Ha egy játékos elõtörténete túlságosan is rövid, vagy nagyon sok esetleg jelentõs hibák vannak benne, abban az esetben a kezdõ rangja már nem lehet jobb tizedesinél, de az is már csak rendkívül igényes elõtörténet esetén. Ezzel a szabállyal szeretnénk elérni, hogy mindenki igyekezzen kidolgozott és igényes elõtörténetet alkotni, hasonló tartalmút és terjedelmût, mint a minta elõtörténet, mert az sem dísznek lett felrakva.
A rendrõl pedig: mindenki ide írja be hogy milyen kasztban szolgál az egységében. És ide írja hogy mi a neve az egységnek.
A felszereléshez írhatjátok hogy a karakternek milyen felszerelése van. minden katonának csak annyit kell beírnia az alapvetõ katonai eszközökrõl hogy "alap felszerelés" de ennek a felszerelésnek az alkotóelemeit és azok rendeltetését megtalalálhatjátok Itt.
Ha az elõtörténet vagy a karakterleírás tartalmaz a fentieknek nem megfelelõ mozzanatokat, azokat a karakter által indított elõtörténet-témában feltüntetjük es lehetõséget adunk a javításra.
A Profile menüben a "Personal Text" mezõben minden karakternek be kell írnia a kasztját valamint hogy milyen egységben szolgál. Ez azért kell, hogy játék közben azonnal látható legyen a karakter hovatartozása és ne kelljen mindent az elõtörténetek között kutatni. Csak ez a két információ, esetleg még a származási hely szerepeljen, lehetõleg tömören.
A karakterkép lehetõleg passzoljon (nemben, kasztban, alkatban) a leírásban megadotthoz.
Nagyobb karakterképek
A karaktereitek megjelenését, személyessé tételét még jobban elmélyítve nagyobb karakterképeket is betehettek. Erre a fórum keretein belül csak és kizárólag úgy van lehetõség, hogy az alap karakterkép-készletbe töltöm fel a nagyobb méretû képeket.
Minden játékos küldhet a karakterérõl egy képfájlt e-mailen keresztül nekem vagy valamelyik másik adminnak , melynél a következõ kritériumoknak kell megfelelni:
- A kép típusa .jpg fájl kell, hogy legyen. (Tehát nem lehet animáció!)
- A kép neve a karaktered felhasználóneve kell, hogy legyen. Pl.: admin.jpg.
- A kép szélessége legfeljebb 150 pixel, magassága legfeljebb 200 pixel lehet.
- A kép mérete legfeljebb 15 kbyte lehet.
- A képnek ízlésesnek kell lennie, a játék világába beilleszthetõnek, meg kell felelnie a karakter elõtörténetében szereplõ adatoknak.
Amennyiben a kép ezen kritériumok bármelyikének nem felelne meg, nem fogjuk saját kezûleg kijavítani a hibát, ezért ne is reklamáljatok.
A képeket csak bizonyos idõközönként fogjuk feltölteni, nem azonnal, a postázás után. A képeket jól válasszátok ki, mert minden karakter csak egy képet kaphat és a kép helyett nem küldhet új képet egy hónapon belül.
A feltöltött képeket a profilban választhatjátok ki. Az ilyen azonosítókkal ellátott képek a lista végén szerepelnek majd és csak az azonosítóhoz tartozó játékos használhatja majd õket, a többiek nem.
Az új lehetõségre egyik részrõl a játék színesítése, másik részrõl pedig az egyéni, személyre szabott, és mindenekelõtt állandó karakterképek szükségessége miatt került sor.
A fórum rendelkezik eléggé sok, elõre gyártott nagy karakterképekkel, ezeket szintén a profile menü, avatarlistájában találjátok.
Kasztok:
Üdv mindenkinek. A következõ postban leírok néhány ajánlott kasztot, azoknak elõnyeit és hátrányait. Természetesen akkoriban is rengeteg foglalkozás volt, de csak azokat érdemes választani, amikkel az illetõ sokat, és jól tud játszani. Mivel ez a fórum a világháborúról szól, természetesen a katonák kerülnek a középpontba. Nem szabad azonban elfeledkezni a többi foglalkozásról sem.
Íme:
A Hadsereg
- Mint már fentebb említettem, ez egy világháborús fórum, így a legnagyobb hangsúly a katonákon és harcosokon van. Ide leírom a közkatonák néhány vállfaját, valamint az egyéb lehetõségeket a hadseregben:
- Közkatona: Gondolom az mindenki számára világos, hogy ezek a katonák végzik a legáltalánosabb feladatokat. Kimennek a frontra és harcolnak. Semmilyen különleges képzettségük nincs, általában feláldozhatónak tekintik õket, de nincs annyi kötöttségük sem.
- Kommunikációs: Ezek a katonák szakosodtak az egyik legfontosabb feladatok egyikére, azaz kommunikálnak. Megtanulják a különbözõ érintkezési formákat a legfurcsább módokon is (pl. zászlók segítségével), valamint a kommunikációs berendezések technikai alapjait is ismerik. Megfelelõ szerszámok és alkatrészek segítségével könnyedén megjavítanak egy rádiót, sõt ezek hiányában is tudnak néha eredményeket elérni.
- Lövész: Vagy közismertebb nevén mesterlövész. Ezek az emberek reflexei és képességei magasan a közkatonák fölé emeli fontosságukat. Õk azok akik a célkereszteken keresztül vadásznak az ellenséges katonákra. Igazán jó mesterlövészek általában a szegényebb, vidéki családokból közül kerülnek ki, ahol az emberek már kiskoruktól fogva a vadászattal foglalkoznak. A lövészek hatalmas pusztítást képesek véghez vinni az ellenség soraiban, de éppen ezért olyan kedvelt célpontok az ellenség körében is, vagyis ha felfedeznek egy mesterlövészt, akkor egészen biztos megölik....
- Technikus: Ezeknek az embereknek a harci képességei elhanyagolhatóak, de így is nagyon fontosak az egyes egységek számára. Õk azok akik tankok, lövegek, harckocsik javításával és karbantartásával foglalkoznak. Ez a karakter elég unalmas lehet, kivéve az olyan eseteket ahol az ember egy külön ezekre a karakterekre specializálódott kalandokban vesz részt. Így jól gondoljátok meg hogy ezt a karaktert választjátok e. A technikusok képzése kizárja a többi képzést, kivéve az alapképzést, amellyet minden katona megkap. Szóval az ember nem lehet egyszerre mesterlövész és technikus is.
- Pilóta: Felejthetetlen légicsaták, adrenalin, elsuhanó golyózápor. Az egyik legizgalmasabb kaszthoz érkeztünk. A repülõgép-pilótákhoz. Ezek az emberek nagy kockázatot válltak, hiszen az akkori repülõgépek a légvédelmi ágyúk nélkül is elég megbízhatatlanok voltak. És ha lelõtték õket, akkor szinte semmi esélyük nem volt. Ha kiugrottak akkor az ellenséges területrõl kellett visszajutniuk hazájukba. Ha nem akkor természetesen ott lelték halálukat.
- Légideszant: Az ejtõernyõs alakulatokat nevezték a Légideszantosoknak. Általában kevesebb részbõl állt a felszerelésük, mivel az ejtõernyõ nem bírná el. Õk azok akiket az ellenség vonalai mögé ledobva használnak fel. A mai világban valószínûleg kommandósoknak neveznénk õket. Általában katonai célpontok megsemmisítésére szakosodtak. Ezek a katonák egyedül álltak egy egész ellenséges sereggel szemben. Õk a legjobbak. A legképzettebb katonák. Ezt a katonafajtát csak a legrészletesebb elõtörténettel fogadjuk el.
A politika
- A politika nagyon fontos szerepet játszott a háborúban. Politikusok próbáltak magasabbra jutni a háború nyújtotta lehetõségeket kihasználva. Ide tartoznak a képviselõk, diplomaták. Ezt a karakterfajtát nagyon nehéz kijátszani, de az ember sok odafigyeléssel beletanulhat. Én csak azoknak ajánlom akik elég ravasznak és agyafúrnak érzik magukat hozzá, ugyanis gyorsan egy kivégzõtéren találhatja magát az ember. Ehhez a karakterformához is elég igényes elõtörténeteket várunk.
Az üzleti élet
- Az üzleti élet szorosan belefonódik a háborúba. Az üzletemberek hatalmas hasznot húztak a háborúból.
Amint az üzleti élet kialakul a fórumon, kialakítjuk a pontrendszert. Addig kérem vigyázzatok ezzel a dologgal. Egy kezdõ karakternek nem lehet multinacionális vállalata, amely milliárdokat hoz a konyhára. Kérem játszatok reálisan.
- Ezen kívül még vannak kasztok, amit a fantáziátokra bízunk. De ezek az ajánlottak. Remélem segítettünk ezzel a kis leírással.
Felszerelések:
A múltban fellépõ félreértések, és nehézségek megoldására a vezetõség megszavazta, hogy szükséges lehet egy olyan téma, amelyben a különbözõ harcászati nemekben harcoló katonának mi jár az alapfelszereléséhez, és mi nem. Egy egyszerû felsorolással könnyítenénk meg a dolgotokat, ahol szerintem mindenki rájön, hogy mi vonatkozik rá. A listát a megérthetõségért megpróbálom minél ésszerûbben összehozni.
Lövészek
A lövészek feladata az ellenséges gyalogság leküzdése, és a legtöbb esetben az ellenséges állások elfoglalása. A felszerelésük is ezekre a célokra van "specializálódva": Egy puska, géppisztoly vagy gépkarabély, egy oldalfegyver(pisztoly), általában egy túlélõkés, 2-3db repeszgránát, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka, gyalogsági ásó, gránátos-zsák.
Géppuskás lövészek
Legfõbb feladatuk a nagyszámú gyalogság feltartóztatása, épületek bunkerek megvédése, vagy védelmi vonalak tartása. Hatékony géppuskáikkal a géppuskás lövszek teherautókra, páncélozatlan célpontokra komoly veszélyt jelentenek. Felszerelésük: Egy géppuska, egy könnyû lõfegyver, általában géppisztoly, oldalfegyver, védõszemüveg, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka, acélkesztyû, hevederek a géppuskához, 3-lábú állvány, tartalék alkatrészek az elsõdleges lõfegyverükhöz a géppuskához, valamint ritkán egy-két repeszgránát.
Tankelhárítók
A páncélos célpontok ellensége, fõként páncéltörõ eszközökkel felszerelve. Felszerelésük leírása igen nehéz, mivel a századukhoz tartozó teherautók rengeteg páncéltörõ eszközt szállított, amibõl szükség esetén bárki elvihetett bármit, de amit egy páncélelhárítósnak mindig magánál kellett hordania: Páncéltörõ puska, minimum 2db mágneses akna, oldalfegyver, túlélõkés, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka. A teherjármûvekrõl harc közben beszerezhetõ felszerelés: Panzerfaust, késõbbiekben Panzerschreck, tankelhárító ágyúk
Utászok
Az utászok feladata a lövészárkok elkészítése, az aknamezõk lefektetése, aknák hatástalanítása, robbantások végrehajtása, és csapdák készítése, drótakadályok elhelyezése, tankcsapdák beásása. Az utászok általában segédkeztek a harckocsi elhárításában is, de csak a felszerelést szolgáltatják, nem valami bátor nép, mivel a páncéltörõ eszközöket odadobván a lövészeknek gyorsan távoztak, mivel ez a feladat nem tartozott a feladatkörükbe. Ha nagy néha harcba bocsátkoztak általában kiderült róluk, hogy nem is olyan szerencsétlenek, esetlenek mint amilyeneknek kinéznek. Az utcai harcokban nagy segítséget nyújtanak. Felszerelésük: Egy könnyebb lõfegyver, oldalfegyver, mágneses akna, T-akna vagy gyalogsági akna, egy-két kiló TNT, detonátorok, erõvágó, gyalogsági ásó, túlélõkés, egyenruha, utász-sisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Rádiósok
Fontos, nagyon fontos szerepû egységek. Alapvetõ feladatuk a rádiókapcsolat megteremtése, tartása a fõhadiszállással, bármilyen szituációban. Általában felderítõrajokhoz csapva közlekedtek. Felszerelésük: Egy géppisztoly, puska, vagy gépkarabély, egy rádió(kis vagy nagy teljesítményû a helyzetnek megfelelõen), túlélõkés, fejhallgató és mikrofon, térkép, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Felderítõk
Megkeresni az ellenfelet, jelenteni erejét, mozgását, rendezettségét, típusát, visszavonulni és végignézni ahogy a harcoló egységek kísérletet tesznek az ellenfél legyõzésére. Röviden ez a feladatkör jellemzi a felderítõk munkáját. Felszerelésük: puska távcsõvel, vagy anélkül, oldalfegyver, túlélõkés, korom(rejtõzködésre), álcaegyenruha, látcsõ, kis teljesítényû rádió(1940 után)
Tüzérek
A hátsó vonalakban álló ágyúk kezelése, és általában a gyalogsági roham támogatása a feladatuk. Lévén, hogy frontszolgálatnak alig nevezhetõ, hogy az arcvonaltól 5-6 km-re tevékenykednek, a felszerelésük sem a közelharcot szolgálja: Egy oldallõfegyver, általában Walther P38, egyenruha, kulacs, csajka, fontosabb szerszámok az apróbb hibák helyben való kijavítására, védõszemüveg, acélkesztyû.
Tüzérségi felderítõk
A tüzérség szemeként az a feladat hárult azokra, kik ezt az ágazatát választják a katonaságnak, hogy felderítsék az ellenséges célpontokat, és a koordinátákat átküldve a tüzéreknek tûz alá vonassák az ellenséges állásokat, célpontokat.
Felszerelésük: Egy géppisztoly, egy oldalfegyver, koordináta-fejtõ, látcsõ, térkép, nagy teljesítményû rádió, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Harckocsizók
A harckocsik irányítását végzik. A több tonnás monstrumok irányítása nem egyszerû és nem kis fizikai erõt vesz igénybe, valamint felszerelést is megkíván a páncélos hatékony irányítása: Egy oldalfegyver, bõrsapka, védõszemüveg, bõr védõkesztyû(závárzatnál dolgozónál csak!), harckocsizó egyenruha.
Orvlövészek
Feladatuk az ellenség nagy távolságból való kiiktatása. Egyik legnagyobb példa rá Vasilij Zajcev, a rettegett szovjet orvlövész aki több száz katonát lõtt le. Legnagyobb erényük, hogy az ellenfelet lõtávolságon kívülrõl terítik le, kényelmes biztonságból. Úgynevezett robbanógolyót használva képesek voltak a harckocsik lánctalpát lerobbantani, mozgásképtelenné téve a tankot. Felszerelésük: Távcsõvel ellátott puska, oldalfegyver, védõszemüveg, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Szanitécek
A front õrangyalai. Orvosként a frontvonalban valamilyen szinten óvta õket a vöröskeresztes sisak és karszalag, de nem volt túl nagy védelem, fõleg a keleti fronton, ahol a szibériai orvlövészek gyûjtötték, a vöröskeresztes sisakokat...
Felszerelésük: Egy géppisztoly, alapvetõ orvosi eszközök, morfium, gyógyszerek, egyenruha, vöröskeresztes rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka, vöröskeresztes karszalag.
Ezenkívül minden egység birtokol: Gázálarc, gázálarc tartó tok, bakancs, minimális kötszer.
Egy-két változtatás még történhet, de a nagyját sikerült összegyûjtenem. Remélem tiszta és érthetõ amit fent olvastatok, és hasznotokra lesz. A kihagyott beosztásokat választóktól elnézést kérek, igyekeztem minél több beosztást leírni, de ha valaki tud még valamilyen kihagyott kasztot szóljon, és beírom! Ha valaki valamit nem ért, jelentkezzen, és elmagyarázom, vagy én vagy a vezetõség valamelyik másik tagja.
Minta Elõtörténet
Név: Karl Heinvher
Nemzetiség: Német
Kor: 28 év
Nem: Férfi
Beszélt nyelvek: Német
Rang: Õrvezetõ
Rend: Támogató Gyalogos az SS. 18. páncélos ezredében
Felszerelés: Alap felszerelés, Két nyeles gránát, Egy Kar98-as puska és egy P08 Parabellum "Luger".
Elõtörténet:
Karl Heinvher 1911. Augusztus 26.-án született Hannoverben. Szülei egy kedves, ám viszonylag szerény anyagi körülmények közt élõ házaspár. Apja: Krein Heinvher egy gyárban volt munkás, míg anyja Monika Heinski egy hotelben szobalány.
Karl 3 éves volt mikor kitört az elsõ világháború. Ebbõl a Hannoveri fiú nem sokat észlelt. Legalább is az elején. Csak annyiban érintette a dolog hogy kevesebbet kap enni. 5 évesen azonban a háború az õ városához is elért. Tankok vonultak az utcán, katonák masíroztak szinte napi rendszereséggel. Szerencsére a bombázások nem voltak túl gyakoriak.
Karl az Otto Von Bismarck általános iskolába kezdett járni, ahol viszonylag csöndesen végezte el a 8 osztályt. Nem mutatott se magatartási, se egyéb problémákat. Olyan volt mint a többiek. 1918-ban véget ért a háború. Ekkor volt Karl hét éves és már egy éve iskolába járt. Az általános iskola kijárása után, Karl egy ideig szüleinél lakott. Felvételt nyert a Berlini Bentlakásos Mûszaki Egyetemre, így a fiú boldogan költözött fel Berlinbe, a Német fõvárosba.
A mûszaki egyetem évei is csöndessen teltek. Karl egyre jobban szimpatikusnak találta Adolf hitlert és 1923-ban belépett a Nemzetszocialista Német Munkáspártba. A mûszaki egyetem elvégzése után, Karl egy Elektronikai cégnél kezdett dolgozni.
Idõközben Karl bérel egy kisebb lakást Berlinben. Folyamatos Operaelõadásokra jár, amikor csak ideje engedi. 1925-ben meghívást kap egy külföldi vállalkozótól kiemelkedõ eredményei miatt, amik az összes Berlini technikai vállalat körében hírhedté tették.
Karl végül elfogadja a meghívást és elutazik Ausztriába, ahol kap egy nagyon jó álláslehetõséget egy híradástechnikai cégnél.
1930-ig kitûnõen él, akkor azonban egy szerencsétlen baleset miatt korházba kerül. Egészségügyi okokból visszaküldik Berlinbe, ahol egy ideig nem talál munkát.
1930 Decemberére felépül, és behívják egy kaonai alapkiképzésre. A kiképzést elvégzi, majd visszatér de továbbra sem talál állandó munkahelyet így alkalmi munkákból él. 1932-ben támogatja Hitlert a választásokon, majd õ is részt vesz az SA felvonuláson amellyet a Führer tiszteletére rendeznek.
1933-ban Karl elhelyezkedik egy Berlini gyárban, majd 1936-ban belép az SS-be. A szervezetben különfélekatonai kiképzéseken vesz részt, majd tagja lesz a Berlini kontroláló erõknek.
1938-ban Karl részt vesz egy Hitler-ellenes tüntetés leverésében Berlinben, ahol azonban eltalálja egy repesz és súlyosan megsebesül.
1938 Októberében engedik ki a korházból, és megy vissza az SS-hez.
A második világháború kitörésekor tagja az elsõ lengyelországi támadásoknak. Karl most épp a Német-Lengyel határon állomásozik, vára hogy meginduljon a hadmûvelet.
A játék megkezdése elõtt minden játékosnak el kell készíteni az általa megálmodott karakter elõtörténetét. Amíg az elõtörténetet az adminisztrátorok, illetve általános moderátorok közül valaki el nem bírálta, addig a játékot nem lehet megkezdeni. Az elõtörténetek megírásakor kérdezzetek rá, hogy milyen dátumot írunk! Kérem ennek függvényében írjatok.
A karakternek a II: Világháború világához és realitásához szorosan kötõdnie kell. A saját kitalálású lényeket, világokat, technikákat nem áll módunkban elfogadni. A moderátoroknak mindenkor jogukban áll megkérdõjelezni vagy érvényeleníteni ezeket a játékos által kitalált elemeket, ha a Vezérkar tagjai ezt indokoltnak tartják.
A más kitalált világokból való elemek, fajok, technikák átültetését nem engedélyezzük. Ez azt jelenti, hogy a játékban nem szerepelhetnek Harry Potterek, Gandalfok, dragonball-ok, hobbitok, nincs Föderációs Flotta és nincs Halálcsillag sem.
Az elõtörténet kötelezõ érvényû formai elemei a következõk:
Név:
Nemzetiség:
Kor:
Nem:
Születési hely:
Rang:
Rend avagy kaszt:
Felszerelés:
Beszélt nyelv(ek):
Elõtörténet:
A kategóriák magától értetõdõek. A rend a karakter foglalkozásának meghatározása. Ilyen például a támogató lövész, orvos, kém, tecnikus, kommunikációs stb.
Egy karakternek lehet több rendje is.
A Rangról annyit kell mondanom hogy a vezérkar az elõtörténet igényességének, fantáziadússágának, formai rendszerének függvényében fogja meghatározni a karakter rangját. A vezérkar döntése nem vitatéma.
Ha egy játékos elõtörténete túlságosan is rövid, vagy nagyon sok esetleg jelentõs hibák vannak benne, abban az esetben a kezdõ rangja már nem lehet jobb tizedesinél, de az is már csak rendkívül igényes elõtörténet esetén. Ezzel a szabállyal szeretnénk elérni, hogy mindenki igyekezzen kidolgozott és igényes elõtörténetet alkotni, hasonló tartalmút és terjedelmût, mint a minta elõtörténet, mert az sem dísznek lett felrakva.
A rendrõl pedig: mindenki ide írja be hogy milyen kasztban szolgál az egységében. És ide írja hogy mi a neve az egységnek.
A felszereléshez írhatjátok hogy a karakternek milyen felszerelése van. minden katonának csak annyit kell beírnia az alapvetõ katonai eszközökrõl hogy "alap felszerelés" de ennek a felszerelésnek az alkotóelemeit és azok rendeltetését megtalalálhatjátok Itt.
Ha az elõtörténet vagy a karakterleírás tartalmaz a fentieknek nem megfelelõ mozzanatokat, azokat a karakter által indított elõtörténet-témában feltüntetjük es lehetõséget adunk a javításra.
A Profile menüben a "Personal Text" mezõben minden karakternek be kell írnia a kasztját valamint hogy milyen egységben szolgál. Ez azért kell, hogy játék közben azonnal látható legyen a karakter hovatartozása és ne kelljen mindent az elõtörténetek között kutatni. Csak ez a két információ, esetleg még a származási hely szerepeljen, lehetõleg tömören.
A karakterkép lehetõleg passzoljon (nemben, kasztban, alkatban) a leírásban megadotthoz.
Nagyobb karakterképek
A karaktereitek megjelenését, személyessé tételét még jobban elmélyítve nagyobb karakterképeket is betehettek. Erre a fórum keretein belül csak és kizárólag úgy van lehetõség, hogy az alap karakterkép-készletbe töltöm fel a nagyobb méretû képeket.
Minden játékos küldhet a karakterérõl egy képfájlt e-mailen keresztül nekem vagy valamelyik másik adminnak , melynél a következõ kritériumoknak kell megfelelni:
- A kép típusa .jpg fájl kell, hogy legyen. (Tehát nem lehet animáció!)
- A kép neve a karaktered felhasználóneve kell, hogy legyen. Pl.: admin.jpg.
- A kép szélessége legfeljebb 150 pixel, magassága legfeljebb 200 pixel lehet.
- A kép mérete legfeljebb 15 kbyte lehet.
- A képnek ízlésesnek kell lennie, a játék világába beilleszthetõnek, meg kell felelnie a karakter elõtörténetében szereplõ adatoknak.
Amennyiben a kép ezen kritériumok bármelyikének nem felelne meg, nem fogjuk saját kezûleg kijavítani a hibát, ezért ne is reklamáljatok.
A képeket csak bizonyos idõközönként fogjuk feltölteni, nem azonnal, a postázás után. A képeket jól válasszátok ki, mert minden karakter csak egy képet kaphat és a kép helyett nem küldhet új képet egy hónapon belül.
A feltöltött képeket a profilban választhatjátok ki. Az ilyen azonosítókkal ellátott képek a lista végén szerepelnek majd és csak az azonosítóhoz tartozó játékos használhatja majd õket, a többiek nem.
Az új lehetõségre egyik részrõl a játék színesítése, másik részrõl pedig az egyéni, személyre szabott, és mindenekelõtt állandó karakterképek szükségessége miatt került sor.
A fórum rendelkezik eléggé sok, elõre gyártott nagy karakterképekkel, ezeket szintén a profile menü, avatarlistájában találjátok.
Kasztok:
Üdv mindenkinek. A következõ postban leírok néhány ajánlott kasztot, azoknak elõnyeit és hátrányait. Természetesen akkoriban is rengeteg foglalkozás volt, de csak azokat érdemes választani, amikkel az illetõ sokat, és jól tud játszani. Mivel ez a fórum a világháborúról szól, természetesen a katonák kerülnek a középpontba. Nem szabad azonban elfeledkezni a többi foglalkozásról sem.
Íme:
A Hadsereg
- Mint már fentebb említettem, ez egy világháborús fórum, így a legnagyobb hangsúly a katonákon és harcosokon van. Ide leírom a közkatonák néhány vállfaját, valamint az egyéb lehetõségeket a hadseregben:
- Közkatona: Gondolom az mindenki számára világos, hogy ezek a katonák végzik a legáltalánosabb feladatokat. Kimennek a frontra és harcolnak. Semmilyen különleges képzettségük nincs, általában feláldozhatónak tekintik õket, de nincs annyi kötöttségük sem.
- Kommunikációs: Ezek a katonák szakosodtak az egyik legfontosabb feladatok egyikére, azaz kommunikálnak. Megtanulják a különbözõ érintkezési formákat a legfurcsább módokon is (pl. zászlók segítségével), valamint a kommunikációs berendezések technikai alapjait is ismerik. Megfelelõ szerszámok és alkatrészek segítségével könnyedén megjavítanak egy rádiót, sõt ezek hiányában is tudnak néha eredményeket elérni.
- Lövész: Vagy közismertebb nevén mesterlövész. Ezek az emberek reflexei és képességei magasan a közkatonák fölé emeli fontosságukat. Õk azok akik a célkereszteken keresztül vadásznak az ellenséges katonákra. Igazán jó mesterlövészek általában a szegényebb, vidéki családokból közül kerülnek ki, ahol az emberek már kiskoruktól fogva a vadászattal foglalkoznak. A lövészek hatalmas pusztítást képesek véghez vinni az ellenség soraiban, de éppen ezért olyan kedvelt célpontok az ellenség körében is, vagyis ha felfedeznek egy mesterlövészt, akkor egészen biztos megölik....
- Technikus: Ezeknek az embereknek a harci képességei elhanyagolhatóak, de így is nagyon fontosak az egyes egységek számára. Õk azok akik tankok, lövegek, harckocsik javításával és karbantartásával foglalkoznak. Ez a karakter elég unalmas lehet, kivéve az olyan eseteket ahol az ember egy külön ezekre a karakterekre specializálódott kalandokban vesz részt. Így jól gondoljátok meg hogy ezt a karaktert választjátok e. A technikusok képzése kizárja a többi képzést, kivéve az alapképzést, amellyet minden katona megkap. Szóval az ember nem lehet egyszerre mesterlövész és technikus is.
- Pilóta: Felejthetetlen légicsaták, adrenalin, elsuhanó golyózápor. Az egyik legizgalmasabb kaszthoz érkeztünk. A repülõgép-pilótákhoz. Ezek az emberek nagy kockázatot válltak, hiszen az akkori repülõgépek a légvédelmi ágyúk nélkül is elég megbízhatatlanok voltak. És ha lelõtték õket, akkor szinte semmi esélyük nem volt. Ha kiugrottak akkor az ellenséges területrõl kellett visszajutniuk hazájukba. Ha nem akkor természetesen ott lelték halálukat.
- Légideszant: Az ejtõernyõs alakulatokat nevezték a Légideszantosoknak. Általában kevesebb részbõl állt a felszerelésük, mivel az ejtõernyõ nem bírná el. Õk azok akiket az ellenség vonalai mögé ledobva használnak fel. A mai világban valószínûleg kommandósoknak neveznénk õket. Általában katonai célpontok megsemmisítésére szakosodtak. Ezek a katonák egyedül álltak egy egész ellenséges sereggel szemben. Õk a legjobbak. A legképzettebb katonák. Ezt a katonafajtát csak a legrészletesebb elõtörténettel fogadjuk el.
A politika
- A politika nagyon fontos szerepet játszott a háborúban. Politikusok próbáltak magasabbra jutni a háború nyújtotta lehetõségeket kihasználva. Ide tartoznak a képviselõk, diplomaták. Ezt a karakterfajtát nagyon nehéz kijátszani, de az ember sok odafigyeléssel beletanulhat. Én csak azoknak ajánlom akik elég ravasznak és agyafúrnak érzik magukat hozzá, ugyanis gyorsan egy kivégzõtéren találhatja magát az ember. Ehhez a karakterformához is elég igényes elõtörténeteket várunk.
Az üzleti élet
- Az üzleti élet szorosan belefonódik a háborúba. Az üzletemberek hatalmas hasznot húztak a háborúból.
Amint az üzleti élet kialakul a fórumon, kialakítjuk a pontrendszert. Addig kérem vigyázzatok ezzel a dologgal. Egy kezdõ karakternek nem lehet multinacionális vállalata, amely milliárdokat hoz a konyhára. Kérem játszatok reálisan.
- Ezen kívül még vannak kasztok, amit a fantáziátokra bízunk. De ezek az ajánlottak. Remélem segítettünk ezzel a kis leírással.
Felszerelések:
A múltban fellépõ félreértések, és nehézségek megoldására a vezetõség megszavazta, hogy szükséges lehet egy olyan téma, amelyben a különbözõ harcászati nemekben harcoló katonának mi jár az alapfelszereléséhez, és mi nem. Egy egyszerû felsorolással könnyítenénk meg a dolgotokat, ahol szerintem mindenki rájön, hogy mi vonatkozik rá. A listát a megérthetõségért megpróbálom minél ésszerûbben összehozni.
Lövészek
A lövészek feladata az ellenséges gyalogság leküzdése, és a legtöbb esetben az ellenséges állások elfoglalása. A felszerelésük is ezekre a célokra van "specializálódva": Egy puska, géppisztoly vagy gépkarabély, egy oldalfegyver(pisztoly), általában egy túlélõkés, 2-3db repeszgránát, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka, gyalogsági ásó, gránátos-zsák.
Géppuskás lövészek
Legfõbb feladatuk a nagyszámú gyalogság feltartóztatása, épületek bunkerek megvédése, vagy védelmi vonalak tartása. Hatékony géppuskáikkal a géppuskás lövszek teherautókra, páncélozatlan célpontokra komoly veszélyt jelentenek. Felszerelésük: Egy géppuska, egy könnyû lõfegyver, általában géppisztoly, oldalfegyver, védõszemüveg, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka, acélkesztyû, hevederek a géppuskához, 3-lábú állvány, tartalék alkatrészek az elsõdleges lõfegyverükhöz a géppuskához, valamint ritkán egy-két repeszgránát.
Tankelhárítók
A páncélos célpontok ellensége, fõként páncéltörõ eszközökkel felszerelve. Felszerelésük leírása igen nehéz, mivel a századukhoz tartozó teherautók rengeteg páncéltörõ eszközt szállított, amibõl szükség esetén bárki elvihetett bármit, de amit egy páncélelhárítósnak mindig magánál kellett hordania: Páncéltörõ puska, minimum 2db mágneses akna, oldalfegyver, túlélõkés, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka. A teherjármûvekrõl harc közben beszerezhetõ felszerelés: Panzerfaust, késõbbiekben Panzerschreck, tankelhárító ágyúk
Utászok
Az utászok feladata a lövészárkok elkészítése, az aknamezõk lefektetése, aknák hatástalanítása, robbantások végrehajtása, és csapdák készítése, drótakadályok elhelyezése, tankcsapdák beásása. Az utászok általában segédkeztek a harckocsi elhárításában is, de csak a felszerelést szolgáltatják, nem valami bátor nép, mivel a páncéltörõ eszközöket odadobván a lövészeknek gyorsan távoztak, mivel ez a feladat nem tartozott a feladatkörükbe. Ha nagy néha harcba bocsátkoztak általában kiderült róluk, hogy nem is olyan szerencsétlenek, esetlenek mint amilyeneknek kinéznek. Az utcai harcokban nagy segítséget nyújtanak. Felszerelésük: Egy könnyebb lõfegyver, oldalfegyver, mágneses akna, T-akna vagy gyalogsági akna, egy-két kiló TNT, detonátorok, erõvágó, gyalogsági ásó, túlélõkés, egyenruha, utász-sisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Rádiósok
Fontos, nagyon fontos szerepû egységek. Alapvetõ feladatuk a rádiókapcsolat megteremtése, tartása a fõhadiszállással, bármilyen szituációban. Általában felderítõrajokhoz csapva közlekedtek. Felszerelésük: Egy géppisztoly, puska, vagy gépkarabély, egy rádió(kis vagy nagy teljesítményû a helyzetnek megfelelõen), túlélõkés, fejhallgató és mikrofon, térkép, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Felderítõk
Megkeresni az ellenfelet, jelenteni erejét, mozgását, rendezettségét, típusát, visszavonulni és végignézni ahogy a harcoló egységek kísérletet tesznek az ellenfél legyõzésére. Röviden ez a feladatkör jellemzi a felderítõk munkáját. Felszerelésük: puska távcsõvel, vagy anélkül, oldalfegyver, túlélõkés, korom(rejtõzködésre), álcaegyenruha, látcsõ, kis teljesítényû rádió(1940 után)
Tüzérek
A hátsó vonalakban álló ágyúk kezelése, és általában a gyalogsági roham támogatása a feladatuk. Lévén, hogy frontszolgálatnak alig nevezhetõ, hogy az arcvonaltól 5-6 km-re tevékenykednek, a felszerelésük sem a közelharcot szolgálja: Egy oldallõfegyver, általában Walther P38, egyenruha, kulacs, csajka, fontosabb szerszámok az apróbb hibák helyben való kijavítására, védõszemüveg, acélkesztyû.
Tüzérségi felderítõk
A tüzérség szemeként az a feladat hárult azokra, kik ezt az ágazatát választják a katonaságnak, hogy felderítsék az ellenséges célpontokat, és a koordinátákat átküldve a tüzéreknek tûz alá vonassák az ellenséges állásokat, célpontokat.
Felszerelésük: Egy géppisztoly, egy oldalfegyver, koordináta-fejtõ, látcsõ, térkép, nagy teljesítményû rádió, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Harckocsizók
A harckocsik irányítását végzik. A több tonnás monstrumok irányítása nem egyszerû és nem kis fizikai erõt vesz igénybe, valamint felszerelést is megkíván a páncélos hatékony irányítása: Egy oldalfegyver, bõrsapka, védõszemüveg, bõr védõkesztyû(závárzatnál dolgozónál csak!), harckocsizó egyenruha.
Orvlövészek
Feladatuk az ellenség nagy távolságból való kiiktatása. Egyik legnagyobb példa rá Vasilij Zajcev, a rettegett szovjet orvlövész aki több száz katonát lõtt le. Legnagyobb erényük, hogy az ellenfelet lõtávolságon kívülrõl terítik le, kényelmes biztonságból. Úgynevezett robbanógolyót használva képesek voltak a harckocsik lánctalpát lerobbantani, mozgásképtelenné téve a tankot. Felszerelésük: Távcsõvel ellátott puska, oldalfegyver, védõszemüveg, egyenruha, rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka.
Szanitécek
A front õrangyalai. Orvosként a frontvonalban valamilyen szinten óvta õket a vöröskeresztes sisak és karszalag, de nem volt túl nagy védelem, fõleg a keleti fronton, ahol a szibériai orvlövészek gyûjtötték, a vöröskeresztes sisakokat...
Felszerelésük: Egy géppisztoly, alapvetõ orvosi eszközök, morfium, gyógyszerek, egyenruha, vöröskeresztes rohamsisak, kulacs, lõszerestáska, csajka, vöröskeresztes karszalag.
Ezenkívül minden egység birtokol: Gázálarc, gázálarc tartó tok, bakancs, minimális kötszer.
Egy-két változtatás még történhet, de a nagyját sikerült összegyûjtenem. Remélem tiszta és érthetõ amit fent olvastatok, és hasznotokra lesz. A kihagyott beosztásokat választóktól elnézést kérek, igyekeztem minél több beosztást leírni, de ha valaki tud még valamilyen kihagyott kasztot szóljon, és beírom! Ha valaki valamit nem ért, jelentkezzen, és elmagyarázom, vagy én vagy a vezetõség valamelyik másik tagja.
Minta Elõtörténet
Név: Karl Heinvher
Nemzetiség: Német
Kor: 28 év
Nem: Férfi
Beszélt nyelvek: Német
Rang: Õrvezetõ
Rend: Támogató Gyalogos az SS. 18. páncélos ezredében
Felszerelés: Alap felszerelés, Két nyeles gránát, Egy Kar98-as puska és egy P08 Parabellum "Luger".
Elõtörténet:
Karl Heinvher 1911. Augusztus 26.-án született Hannoverben. Szülei egy kedves, ám viszonylag szerény anyagi körülmények közt élõ házaspár. Apja: Krein Heinvher egy gyárban volt munkás, míg anyja Monika Heinski egy hotelben szobalány.
Karl 3 éves volt mikor kitört az elsõ világháború. Ebbõl a Hannoveri fiú nem sokat észlelt. Legalább is az elején. Csak annyiban érintette a dolog hogy kevesebbet kap enni. 5 évesen azonban a háború az õ városához is elért. Tankok vonultak az utcán, katonák masíroztak szinte napi rendszereséggel. Szerencsére a bombázások nem voltak túl gyakoriak.
Karl az Otto Von Bismarck általános iskolába kezdett járni, ahol viszonylag csöndesen végezte el a 8 osztályt. Nem mutatott se magatartási, se egyéb problémákat. Olyan volt mint a többiek. 1918-ban véget ért a háború. Ekkor volt Karl hét éves és már egy éve iskolába járt. Az általános iskola kijárása után, Karl egy ideig szüleinél lakott. Felvételt nyert a Berlini Bentlakásos Mûszaki Egyetemre, így a fiú boldogan költözött fel Berlinbe, a Német fõvárosba.
A mûszaki egyetem évei is csöndessen teltek. Karl egyre jobban szimpatikusnak találta Adolf hitlert és 1923-ban belépett a Nemzetszocialista Német Munkáspártba. A mûszaki egyetem elvégzése után, Karl egy Elektronikai cégnél kezdett dolgozni.
Idõközben Karl bérel egy kisebb lakást Berlinben. Folyamatos Operaelõadásokra jár, amikor csak ideje engedi. 1925-ben meghívást kap egy külföldi vállalkozótól kiemelkedõ eredményei miatt, amik az összes Berlini technikai vállalat körében hírhedté tették.
Karl végül elfogadja a meghívást és elutazik Ausztriába, ahol kap egy nagyon jó álláslehetõséget egy híradástechnikai cégnél.
1930-ig kitûnõen él, akkor azonban egy szerencsétlen baleset miatt korházba kerül. Egészségügyi okokból visszaküldik Berlinbe, ahol egy ideig nem talál munkát.
1930 Decemberére felépül, és behívják egy kaonai alapkiképzésre. A kiképzést elvégzi, majd visszatér de továbbra sem talál állandó munkahelyet így alkalmi munkákból él. 1932-ben támogatja Hitlert a választásokon, majd õ is részt vesz az SA felvonuláson amellyet a Führer tiszteletére rendeznek.
1933-ban Karl elhelyezkedik egy Berlini gyárban, majd 1936-ban belép az SS-be. A szervezetben különfélekatonai kiképzéseken vesz részt, majd tagja lesz a Berlini kontroláló erõknek.
1938-ban Karl részt vesz egy Hitler-ellenes tüntetés leverésében Berlinben, ahol azonban eltalálja egy repesz és súlyosan megsebesül.
1938 Októberében engedik ki a korházból, és megy vissza az SS-hez.
A második világháború kitörésekor tagja az elsõ lengyelországi támadásoknak. Karl most épp a Német-Lengyel határon állomásozik, vára hogy meginduljon a hadmûvelet.